Sugar – Cukier

Tani cukier dla Polski, jako trzeciego producenta Unii Europejskiej nie oznacza nic dobrego. Zbliżające się w październiku zniesienie limitów produkcji znacząco wpłynie na ceny tego produktu. Zwiększona podaż i nadprodukcja rozpocznie wojnę cenową i najpewniej spowoduje dalsze spadki ceny cukru.

 

Jeżeli chodzi o techniczne aspekty zachowania ceny, to na wykresie powyżej widzimy, że praktycznie od początku roku notowania wręcz pikują do głównego wsparcia na poziomie $11. Obecnie cena testuje wsparcie na poziomie $12.50. Jeżeli pojawi się w tym miejscu popyt można się spodziewać ruchu do najbliższego oporu, to jest $15.50.

Podsumowując, dawno nie mieliśmy do czynienia z tak silnym impulsem spadkowym na cukrze, co spowodowane jest między innymi ingerencjami Unii Europejskiej, dlatego obecnie powstrzymałbym się od zawierania pozycji długich i spokojnie wyczekał na to co stanie się po zniesieniu limitów produkcyjnych.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją”. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).