Login

Register

Login

Register

GBPJPY – Funt Szterling / Jen japoński

Analiza techniczna.

Od połowy grudnia GBPJPY buduje formację trójkąta. W najbliższym czasie możemy spodziewać się wyłamania z formacji. Kluczowymi poziomami jest opór na 142.000 oraz wsparcie na 138.500, przebicie tych poziomów otworzy dalszą drogę dla ruchu w  kierunku wybicia. Wczorajszy dzień pokazał, że obecnie dominuje strona podażowa i w pierwszej kolejności będziemy badać poziom 138.500. W przypadku przełamania tego poziomu kolejnym ważnym poziomem będzie 136.500.

Analiza fundamentalna.

Wczorajsza publikacja na temat Produkcji przemysłowej w Japonii na poziomie -0,4% wobec prognozy -0,8% początkowo pozytywnie wpłynęła na kurs pary GBPJPY. Następnie publikacja dotycząca Średnich wynagrodzeń dla UK, której wartość była poniżej oczekiwań 2,2% (2,4% oczekiwania) negatywnie wpłynęła na kurs pary. Jednak mniejsza ilość ubiegających się o zasiłek -11,3k (3,2k oczekiwane) częściowo zneutralizowała negatywny wpływ wywołany przez wcześniejszą publikację. Jak widać dane, które napływają są zróżnicowane, przez co ciężko o obranie jednego kierunku. Z drugiej strony dzisiejsza decyzja odnośnie stóp procentowych i polityki monetarnej, a także raport z posiedzenia BOA mogą być kluczowe dla sentymentu na najbliższe dni. Jeżeli te dane nie dadzą dodatkowych informacji na temat gospodarki UK możemy się spodziewać kontynuacji konsolidacji przez najbliższe dni.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją„. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).