Login

Register

Login

Register

GBPJPY – Funt szterling / Jen japoński

Analiza techniczna.

Para walutowa GBPJPY od blisko miesiąca nieustannie pnie się w górę ku oporowi na poziomie 148.50. Obecnie znajdujemy się w strefie gdzie możliwa jest zwiększona podaż. Jeżeli podaż faktycznie przewyższy popyt to możliwym scenariuszem jest zejście do ostatniego poziomu wsparcia, czyli 144.50. Dla fanów Fibonacciego prawdopodobnie ważnym poziomem będzie 61.8%, który pokrywa się ze wsparciem 140.50.

Analiza fundamentalna.

Dzisiejszej nocy Japonia publikowała raporty dotyczące obrotów bieżących, których wartość była lepsza niż oczekiwano. Jednak w dniu dzisiejszym oczy inwestorów będą zwrócone w kierunku wydarzeń w UK. O godzinie 10:30 nastąpi publikacja szeregu danych makroekonomicznych dotyczących produkcji w Wielkiej Brytanii m. in. produkcja przemysłowa, produkcja dóbr w fabrykach oraz bilanse handlowe. Następnie o godzinie 13 zostanie opublikowany raport dotyczący inflacji w UK oraz decyzja MPC odnośnie stóp procentowych w Zjednoczonym Królestwie. W zależności od wartości zawartych w raportach i decyzji MPC funt może kontynuować umacnianie lub zacznie realizować scenariusz zawarty w analizie technicznej.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją”. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).