EURUSD– Euro / dolar amerykański

Analiza techniczna.

Kurs pary EURUSD po przebiciu listopadowego oporu na poziomie 1.0850 ruszył w kierunku poziomu 1.1300. Obecnie cena utrzymuje się w strefie potencjalnie zwiększonej podaży, co spowodowało jej chwilowe zatrzymanie. W najbliższym czasie można się spodziewać korekty do poziomu 1.1000, jednak czas pokażę czy ten scenariusz zostanie zrealizowany.

Analiza fundamentalna.

W dniu dzisiejszym napłyną informacje ze Stanów Zjednoczonych dotyczące Bilansu handlowego oraz liczby wstępnie zdeklarowanych bezrobotnych. Natomiast jutro opublikowane zostaną dane dotyczące zamówień środków trwałych oraz PKB również z USA. Publikacja tych danych może pomóc osiągnąć poziom 1.1300 lub też zapoczątkuje korektę, o której wspomniałem w poprzednim akapicie. Z fundamentalnego punktu widzenia kluczowe będą jednak publikacje w przyszłym tygodniu zwłaszcza Nonfarm Payrolls, które jak co miesiąc publikowane są w pierwszy piątek miesiąca.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją”. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).