Login

Register

Login

Register

EURAUD – Euro / Dolar australijski

Analiza techniczna.

Kurs pary walutowej euraud dotarł do dolnego ograniczenia konsolidacji, w której znajduje się od połowy października. Poziom 1.41 był już dwukrotnie broniony. W styczniu cena praktycznie bez zatrzymania ponownie dotarła do strefy tworząc świecę popytową – pinbar. Dając sygnał do zatrzymania. Utrzymanie poziomu powinno spowodować krótkoterminowe wzrosty do poziomu 1,47 (górnej bandy konsolidacji). Pierwszy sygnałem kupna było powstanie formacji świecowej pinbar. Szukając dodatkowego potwierdzenia można poczekać na zamknięcie świecy powyżej high pinbara.

 

Analiza fundamentalna.

Trump został zaprzysiężony na Prezydenta USA. Dzisiaj nie omawiamy sytuacji dolara amerykańskiego, ale uważam, że to wydarzenie w  nadchodzących tygodniach będzie miała pośredni wpływ na ruchy wszystkich par walutowych. Rynek wyczekuje pierwszych decyzji nowego amerykańskiego przywódcy.

W zeszłym tygodniu Europejski Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych. Natomiast w tym tygodniu będziemy mieli do czynienia z publikacjami wskaźników PMI ze strefy Euro. Grudniowe odczyty okazał się zaskakująco dobre. Jeśli sytuacja jest powtórzy, zecydowanie wpłynie na umocnienie euro.

 

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją„. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).