Transkrypcja Vloga:

Temat: Dlaczego 80% ludzi traci na giełdzie?  // Jak znaleźć się w 20% zarabiających na giełdzie?

Nazywam się Miłosz i witam na Ciebie na moim kanale. Dzisiaj pokażę jak znaleźć się w 20% zarabiających na giełdzie, ale może pytanie trzeba zadać inaczej: Dlaczego 80% ludzi traci na giełdzie?

Odpowiedź jest bardzo prosta: dopóki będziemy GRAĆ na giełdzie, dopóty będziemy ponosić straty. Jeśli będziemy giełdę taktować jako miejsce do zabawy to niby dlaczego mielibyśmy myśleć o tak nudnych sprawach jak strategia, zarządzanie ryzykiem czy kapitałem?

Przecież to jest gra więc liczy się fun i rywalizacja o to kto tym razem będzie miał rację: ja czy rynek?

90% ludzi, którzy trafiają na giełdę to osoby z przypadku, którzy wkładają swoje pieniądze z ciekawości, z nudów lub innych powodów, które na pewno nie karzą traktować giełdy jako poważnego miejsca. Wchodzą bez przygotowania i strzelają na oślep jak w wesołym miasteczku licząc, że może jakimś cudem wygrają nagrodę. 

Zatem, aby znaleźć się w mitycznych 20% zarabiających nie wystarczy sama strategia w postaci „Świętego Graala” jak uważa wielu „traderów”. Po prostu zacznij traktować giełdę jak poważny biznes, ogranicz ryzyko, zarządzaj kapitałem, a efekty przyjdą same.

Buduj swój giełdowy biznes cierpliwie i krok po kroku. Tylko i aż tyle. Powodem wszystkich wyzerowań depozytów jest niewłaściwe podejście. Przypomnij sobie ile razy otworzyłeś pozycję przeciw swojej strategii? Ile razy zaryzykowałeś więcej niż powinieneś? Ile razy chciałeś pokonać rynek? Ile razy chciałeś za wszelką cenę wygrać grę zamiast zarabiać pieniądze?

Pozdrawiam

M.