Login

Register

Login

Register

AUDUSD – Dolar australijski / Dolar amerykański

Analiza techniczna.

Od roku para dolara australijskiego i dolara amerykańskiego porusza się pomiędzy poziomami 0.7750 i 0.7160. Na koniec marca cena ponownie odbiła się od poziomu oporu, czyli 0.7750. Obecnie cena znajduje się w okolicy lokalnego wsparcia na poziomie 0.7500. Najbliższe dni pokażą czy niedźwiedzie są na tyle silne, aby przebić ten poziom i zepchnąć ceny niżej w kierunku głównego wsparcia na poziomie 0.7160.

Analiza fundamentalna.

Utrzymanie stóp procentowych przez RBA na niezmienionym poziomie 1,5% było zgodne z oczekiwaniami. Jednak samo przemówienie było nieco gołębie. RBA najpewniej będzie utrzymywać niskie stopy procentowe ze względu na sytuację w kraju, chodzi głównie o sytuację na rynku pracy i powolnym wzrostem inflacji. Najkorzystniejszym w tym wypadku rozwiązaniem będzie próba deprecjacji AUD, co może pomóc w poprawie kondycji gospodarki Australii. Dzisiejsze dane z USA dotyczące wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych, które są prognozowane na 250 tys. oraz piątkowe NFP, prognozowane na 180 tys. znacząco wpłyną na kurs AUDUSD.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją”. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

 

Jeśli spodobała Ci się analiza, udostępnij ją!

Analiza Forex EURPLN Tydzień 13

EURPLN Poniedziałek 26/03/2018     SPOT: 4.2250       SL Tyg: 4.2221     Okresy zwiększonej zmienności OD DO Siła   Dlaczego – – – – Komentarz tygodniowy:   Wykres dzienny: Aktualnie wykres dzienny wskazuje na...