Login

Register

Login

Register

AUDJPY na oporze

AUDJPY – Dolar australijski / Jen japoński

Analiza techniczna.

Kurs ceny pary walutowej AUDJPY ponownie dotarł do szczytu trendu wzrostowego, gdzie powstała formacja świecowa outside bar, sygnalizująca dynamiczny powrót podaży. Zaistniałą sytuację możemy interpretować jako sytuację, w której przynajmniej krótkoterminowo możemy spodziewać się spadków. Miejsce, do którego może dotrzeć cena jest ostatni dołek na poziomie 83,90. Wybicie tego poziomu może zwiastować dalsze silne spadki. Zanegowanie formacji świecowej oraz wybicie oporu będzie potwierdzało siłę byków.

W ciągu ostatnich kilku dni cena utrzymuje się w konsolidacji dzięki czemu cały czas istnieje szansa na zajęcia pozycji. Osoby bardziej konserwatywne mogą poczekać na świeczkę spadkową potwierdzającą ruch spadkowy. Stop loss powinien znajdować się nad ostatnim szczytem.

Analiza fundamentalna.

Długoterminowo para walutowa AUDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym, co również potwierdzają dane makroekonomiczne. Australia jest jednym z ważniejszych partnerów Chin, które z kolei chwalą się dobrym stan swojego gospodarki. Takie wieści zawsze pozytywnie wpływają na sytuację australijskiej waluty. Z kolei ostatnie publikacje danych makroekonomicznych z gospodarki Japonii nie wskazują na jej przyśpieszenie. Mimo wszystko uważam, że krótkoterminowo inwestorzy wykorzystają techniczny opór ceny i utrzymają cenę w korekcie, aby w przyszłości zaatakować i utworzyć nowe szczyty.

 

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją„. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).