Login

Register

Login

Register

USDZAR – Dolar amerykański / Rand południowoafrykański

Analiza techniczna.

Od 2011 roku Rand południowoafrykański systematycznie traci na wartości. Rok 2016 minął pod znakiem korekty. Natomiast popyt ponownie pojawił się w strefie 13.45 – 13.15. Te poziomy przez ostatnie pół roku testowane byłī już czterokrotnie. Obecnie znowu zbliżamy się do tych poziomów. Na tę chwilę cena nie wykazała jeszcze oznak obrony, natomiast można się spodziewać znaku w każdej chwili. Cena od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji, której górnym ograniczeniem jest poziom – 14.50. Natomiast w końcu powinno dojść do wybicia formacji. Z racji, że jesteśmy w długoterminowym trendzie wzrostowym, należałoby się spodziewać wybicia ku górze. Wtedy możemy liczyć na potencjalne wzrosty aż do historycznych szczytów – 17,80.

Na tę chwilę należy obserwować ruchy ceny w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli nie wyrysuje nam się żadna formacja odwrócenia, a cena będzie podążać na południe, należy cierpliwie czekać, na potwierdzenie.

Analiza fundamentalna.

W ciągu kilku ostatnich dni mieliśmy do czynienia z osłabieniem dolara amerykańskiego, które spowodowane było kolejnymi plotkami na temat przyszłego prezydenta Donalda Trumpa. Inwestorzy nie do końca uwierzyli tłumaczeniom, czego efektem było osłabienie waluty. Natomiast w długiej perspektywie taka korekta może być tylko okazją do otrzymania lepsze ceny. Fundamentalnie gospodarka USA rośnie w siłę.

W chwili obecnej karty rozdawać będą Stany Zjednoczone. Ponowne umocnienie waluty da impuls do dalszych wzrostów na parze walutowej USDZAR.

 

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją„. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).