Login

Register

Login

Register

USDCAD – dolar amerykański/dolar kanadyjski

Analiza techniczna.

Bardzo ciekawa sytuacja wykształciła się na parze walutowej USDCAD. Cena od dziewięciu dni dynamiczne rosła, aby w końcu dotrzeć do silnego oporu na poziomie 1.3588. Pierwszą świeczką spadkową, był pinbar, który wykształcił się idealnie na oporze, dając sygnał do odwrócenia trendu z ostatnich kilku dni. Patrząc na wykres w długim okresie, cena znajduje się w trendzie wzrostowym, dlatego potencjał do spadków może być ograniczony. Jeśli faktycznie cena nie pokona wyznaczonego oporu, możemy mieć do czynienia z odwróceniem trendu i spadkiem ceny, przynajmniej do poziomu 1.3080, który z kolei będzie decydował o dalszym ruchu ceny. Kurs potwierdził pinbara i zrealizował już ruch 1:2. Co może być już sygnałem do tego, że jesteśmy spóźnieni. Natomiast można poczekać na korektę ruchu na wysokość pinbara (przerywana linia) i czekać na dalsze spadki. Stop loss powinien znaleźć się powyżej pinbara.

Analiza fundamentalna. 

Z fundamentalnego punktu widzenia ciężko znaleźć argumentu za umocnieniem dolara kanadyjskiego i osłabieniem dolara amerykańskiego. Ostatnie dane z gospodarki Kanady nie napawały optymizmem i raczej sugerowały jej spowolnienie. Ostatnie dane o zapasach ropy naftowej w USA pokazały, że zapasy wzrosły ( o 614 tysięcy baryłek) co może krótkoterminowo przyczynić się do spadków cen ropy, głównego czynnika determinującego rozwój Kanady.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją„. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).