Login

Register

Login

Register

NZDCAD – Dolar nowozelandzki/dolar kanadyjski

Analiza techniczna.

Para walutowa NZDCAD znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, zapoczątkowanym w 2009 roku. Dwa miesiące temu cena dotarła do historycznych szczytów 0.9776, wybiła i gwałtownie zawróciła. W grudniu zeszliśmy do poziomu 0.9295, który stanowił silne wsparcie w 2016 roku. Cena wytworzyła w strefie inside bar, który został potwierdzony poprzez wybicie do góry. Końcówka roku to silna korekta do wsparcia, tworząc bardzo ciekawą sytuację rynkową. Dla byków jest to kolejna idealna sytuacja do kupna. Potencjał wzrostowy to historyczne szczyty, ryzyko tuż za formacją inside bar. Stosunek potencjalnego zysku do ryzyka jest bardzo korzystny. Konserwatywni traderzy mogą poczekać na pierwszą świecę wzrostową i wtedy otwierać swoje pozycje. Bardziej ryzykowni mogą traktować powrót do wsparcia zgodnie z teorią wybicie – korekta – wejście.

Analiza fundamentalna.

Najbliższe dane z gospodarki Kanady zobaczymy dopiero w piątek – wskaźnik PMI, stopa bezrobocia w grudniu oraz bilans handlowy.  Nowa Zelandia jeszcze świętuje nowy rok, a pierwsze istotniejsze informacje pojawią się dopiero w drugiej połowie miesiąca. Zatem dane makroekonomiczne w ciągu najbliższych dni nie będą decydowały o kierunku kursu. Osobiście sądzę, że gospodarka Kanady będzie miała problemy ze wzrostem, co przyczyni się do osłabienia dolara kanadyjskiego.

 

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją„. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).