Login

Register

Login

Register

NG – Natural Gas (NYMEX)

Natural Gas jest jednym z moich ulubionych instrumentów z dwóch powodów. Po pierwsze, podlega sezonowości, czyli w określonych porach roku można spodziewać się określonego trendu na tym instrumencie. Po drugie, Natural Gas Storage, czyli dane odnośnie rezerw tego surowca, które publikowane są co tydzień, w każdy czwartek i pomagają w określeniu potencjalnego kierunku ruchu w danym tygodniu.

Spójrzmy zatem na to co się obecnie dzieje na frontowym kontrakcie notowanym na NYMEX.

analiza techniczna natural gas

 

Widzimy, że cena od początku roku porusza się pomiędzy poziomami 2.900 a 3.500. W chwili obecnej zatrzymała się w okolicy wsparcia w okolicy poziomu 2.900. W przypadku zwiększonego popytu spodziewany jest wzrost ceny do poziomu 3.200 – 3.250. Jednak w przeciągu kilku tygodni cena powinna ponownie testować poziomy 2.800 – 2.900. W okresie lipca i sierpnia spodziewałbym się zejścia nawet w okolice 2.500. Jeżeli jutrzejsza publikacja Natural Gas Storage będzie ponownie powyżej oczekiwań (91B ft3) najpewniej cena ponownie skieruje się ku poziomom wsparcia. Zatem w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie po za rynkiem i oczekiwanie na publikację danych.

Pamiętaj, że analizy nie są wyłącznym elementem tradingu. Oprócz dobrego przeanalizowania wykresu bardzo ważne również jest zarządzanie ryzykiem, kapitałem oraz odpowiednie prowadzenie pozycji. Nigdy nie wiemy jak silny ruch się zrealizuje i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Więcej na ten temat przeczytasz w innym artykule pt. „aktywne zarządzanie pozycją”. Pamiętaj, że nie jakość analiz pozwala zarobić Tobie pieniądze, ale konsekwentne stosowanie strategii  inwestycyjnej.

Vital Trading Sp. z o.o. nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Usługi nie stanowią  rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).